1968 – Obnovení Junáka

V Březnu došlo k obnovení činnosti skautské organizace. Ve Strašnicích obnovena činnost poválečného 35. střediska pod novým jménem “Jaroslava Rady“ (jeho historie sahá až do roku 1917, původně vyvíjelo činnost v Libni jako středisko „Racek“) přičiněním pozdějšího vůdce střediska pplk. Karla Skály – přezdívkou Atri (K. Skála byl kamarád a spolubojovník Jaroslava Rady na barikádě během Pražského povstání). Ve středisku byla obnovena 305. smečka vlčat (vedl K.Skála).

Jaroslav Rada – Kanár byl členem předválečné „pětatřicítky“ a za květnového povstání ve věku 16-ti let byl smrtelně raněn na barikádě u Balabenky.

V létě se konal první střediskový skautský tábor na táborové základně Tesly Hloubětín v Miletíně u Humpolce u břehu Želivky, klubovnou byla místnost v Agitačním středisku Národní fronty na Skalce, a to díky spolupráci s místním Svazem protifašistických bojovníků.