1970 – Zákaz Junáka

V září došlo k rozpuštění Junáka. Jelikož tehdejší náčelník Junáka Rudolf Plajner nabádal k zachování skautských oddílů třeba i pod hlavičkou Pionýra, o kterém se tenkrát předpokládalo, že bude nový, nestalinský, přeregistroval Atri celé 35. středisko do Pionýrské organizace. 306. smečka vlčat se tak stala 1. oddílem „Káňata“.

Později ale vyšlo nařízení, že pionýrské oddíly musí být přidružené k nějaké škole. Došlo tedy ke sloučení s nefunkční pionýrskou skupinou při ZDŠ V Rybníčkách. Vznikla 78. Pionýrská skupina „Skalka-Pražského povstání“ (existuje dodnes), v jejímž rámci jsme fungovali jako 11. oddíl „Káňata“ až do obnovení Junáka v roce 1989.

Na tábory se jezdilo až do roku 1974 stále do Miletína. Na podzim oddíl získal vlastní klubovnu na Černokostelecké ulici naproti hotelu Solidarita – byla to suterénní místnost III.kategorie s lokálním vytápěním na uhlí.